Drewniana Stolarka Aluminiowa od YAWAL

Informacja Prasowa

01-10-2010  Autor: Marek Gnap   Źródło: YAWAL   Kategoria: Wiadomości z kraju

Stolarka aluminiowa posiada zalety, które w pewnych warunkach są nie do zastąpienia innymi materiałami. Przede wszystkim chodzi o trwałość i bezpieczeństwo pożarowe. Jednak zastosowanie profili aluminiowych ma swoje ograniczenia, które dzięki nowoczesnym technologiom można ominąć. Profil aluminiowy nie jest drewnem ale może go przypominać, dzięki usłudze YAWAL malowania tzw. „efektem drewna”.

YAWAL, który w tym roku obchodzi 20 lecie istnienia, jest znanym producentem profili aluminiowych. Firma oferuje akże usługi malowania proszkowego powierzchni elementów aluminiowych i stalowych o długości do 7 m. W ofercie znajduje się pełna gama kolorów RAL, wszystkie możliwe typy połysku, faktur i struktur powłok lakierniczych, a także powłoki metalizowane. Posiada także możliwość malowania profili kolorami drewnopodobnymi. Dzięki temu stolarka aluminiowa zyskuje naturalny wygląd drewna, zwiększając tym samym możliwość zastosowań systemów profili aluminiowych w budownictwie.

Malowanie profili aluminiowych polega na nakładaniu kolejno na siebie dwu warstw proszku, przy czym najpierw wykonywany i wypalany jest podkład, a następnie za pomocą specjalnego bębna nanoszona jest druga warstwa proszku w taki sposób, że wytworzony jest deseń drewna. Zaletą tego typu rozwiązania jest struktura powierzchni profilu która w dotyku jest prawie identyczna z prawdziwym drewnem.

 

Proces nakładania powłoki drewnopodobnej jest nowoczesny i spełnia najwyższe standardy jakości. Na specjalnej maszynie umieszczana jest rolka filmu a na stole podawczym uprzednio pomalowany profil. Podczas jednoczesnego ruchu profilu i folii wykonywany jest rękaw okalający profil, otwarty na obu końcach.

Profile przenoszone są na specjalne ramy, wyposażone w zestaw zaworów i pompę próżniową. Obydwa końce rękawa mocowane są w dyszach zaworów i włączana jest pompa wysysająca powietrze z rękawa. Procesowi układania filmu towarzyszy praca ludzi formujących rękaw aby zapewnić prawidłowe przyleganie filmu do powierzchni profilu.

Po zakończeniu procesu formowania ramy z profilami przekazywane są do pieca w którym następuje trwałe odwzorowanie wzoru wydrukowanego na filmie. W procesie cieplnym wykorzystywane jest zjawisko sublimacji, to znaczy przejścia stałego atramentu bezpośrednio w fazę gazową i zjawisko dyfuzji powstałych gazów w warstwę powłoki proszkowej. Proces odbywa się w temperaturze 180 – 200C (temperatura wsadu) przez czas 4 do 7 min. (w zależności od masy wsadu), przy ciągle pracującej pompie próżniowej. Po wyjściu z pieca z profili usuwany jest rękaw i profile przekazywane są do pakowania.

Zaletą usługi malowania w firmie YAWAL jest przede wszystkim krótki czas wykonania. Firma jest producentem systemów profili aluminiowych. Posiada własne biura konstrukcyjne, nowoczesną tłocznie i malarnię. Dzięki temu jest

w stanie kontrolować cały proces wytwórczy i może zapewnić krótki czas realizacji zamówień. Dodatkowo dla dużej części profili aluminiowych utrzymuje stany magazynowe, aby zapewnić Klientom jeszcze krótsze czasy dostawy. Posiada flotę samochodów dostawczych, specjalnie przygotowaną do profesjonalnego przewożenia długich profili aluminiowych.

***

YAWAL S.A. jest jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Przedmiot działalności firmy obejmuje głównie projektowanie, sprzedaż i dystrybucję architektonicznych systemów profili aluminiowych wraz z akcesoriami oraz usługi malowania proszkowego i gięcia łuków. Systemy te przeznaczone są do produkcji ścian osłonowych, okien, drzwi, witryn a także nietypowych konstrukcji przestrzennych. Firma znana jest z wysokiej jakości produktów i szybkości dostaw.

Firma obsługuje ponad 300 stałych klientów wykonujących konstrukcje w systemie YAWAL. Dba o wysoki poziom techniczny wyrobu. Organizuje szkolenia technologiczne dla swoich odbiorców a poza dostawami materiałów, służy odbiorcom i architektom wsparciem technicznym i technologicznym w projektowaniu nietypowych konstrukcji aluminiowych. Od kilku lat Spółka posiada swoje stałe miejsce na rynkach Europy południowej (Czechy, Słowacja) oraz wschodniej (Rosja, Litwa, Białoruś, Ukraina). Siedziba oraz infrastruktura związana z działalnością Spółki znajduje się w Herbach k. Częstochowy, Czeskim Cieszynie i w Charkowie.

Od 1998 roku Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com