Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Kornery REJS, czyli 3 sposoby na szafkę rogową

Informacje...

2021-02-12  Autor: Autor zewnętrzny   Źródło: Autor zewnętrzny   Kategoria: Porady, produkty, technologie

O ile meble w kuchni nie są ustawione w jednej linii, z pewnością znajduje się wśród nich choć jedna dolna szafka rogowa. Jest ona bardzo pojemna, ale i niewygodna w użytkowaniu. Aby ją optymalnie wykorzystać i ułatwić sobie dostęp do zapasów w niej przechowywanych, wystarczy zastosować akcesoria meblowe. Oto 3 kornery marki REJS, które ułatwią korzystanie z narożnika.

Znaleźć ją można w większości kuchni – w tych, w których zabudowa ma kształt liter: L, U i G. Jest zdecydowanie najbardziej pakowna, ale jednocześnie – oferuje najtrudniejszy dostęp do zapasów. Mowa oczywiście o szafce narożnej. A w zasadzie szafkach, bo narożniki występują w dwóch wariantach. W pierwszym mają kształt prostokąta z jednym frontem zlokalizowanym na dłuższym boku. W drugim – dwa narożne boki mają taki sam wymiar (zazwyczaj 90 cm). Ten rodzaj szafek ma więc kształt kwadratu ze ściętym rogiem (ma wówczas jeden front) lub wycięciem w kształcie L (dwa fronty są połączone odpowiednimi zawiasami).

Jakie akcesoria można w nich zastosować, by uniknąć tradycyjnych półek, do których dostęp będzie znacznie ograniczony przez wąskie fronty? Rozwiązaniem są kornery marki REJS.

1. Obrotowe półki

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem przeznaczonym do narożników diagonalnych są systemy półek obrotowych REJS. Zawieszone na centralnie położonym, pionowym drążku półki z płyty lub druciane ażurowe kosze, można swobodnie obracać tak, by umożliwić sobie dostęp do wszystkich stojących w głębi produktów. Rozmiar frontu nie ma znaczenia, podobnie jak wymiar szafki. Systemy obrotowe REJS dostępne są bowiem w kilku rozmiarach i wariantach. Kosze mogą mieć kształt lekko ściętego koła, półkola lub ¾ koła. Niewysokie relingi otaczające każdy z nich zabezpieczają produkty przed upadkiem nie przeszkadzając w codziennej pracy.  

Co ważne montaż tego typu systemów jest bardzo prosty – wystarczy zamocować drążek do dna szafki, powiesić na nim kosze i na koniec – przytwierdzić w odpowiednim miejscu do blatu. W zależności od modelu, maksymalne obciążenie każdej z półek to: od 5 do 7,5 kg.

2. Półki wysuwane – Corner Optima

Na nieco innej zasadzie działają półki wysuwane Corner Optima, które polecane są do narożników o kształcie prostokąta. Te – w odróżnieniu od koszy obracanych, można swobodnie wysunąć w całości z korpusu, tak by jeszcze bardziej ułatwić sobie poszukiwania potrzebnych w danej chwili przedmiotów.

System składa się z dwóch niezależnych od siebie półek zbudowanych z wysokiej klasy płyty meblowej (w kolorze białym lub grafitowym). Każda z nich jest odpowiednio wyprofilowana, tak by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Każdą też otacza niewysoki reling umożliwiający przechowywanie większej liczby produktów, a jednocześnie zabezpieczający je przed upadkiem. Półki wysuwamy w dwóch sekwencjach, za pomocą płynnego, falistego ruchu. Mechanizm działa sprawnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, które wynosi 15 kg na półkę.

3. Wysuwane cargo – Corner Comfort i Corner Front

Wysunąć z korpusu narożnika można również cargo – Corner Comfort i Corner Front. Systemy te składają się z dwóch dwupoziomowych elementów – koszy lub półek. Występują w kilku wersjach. Ze srebrnym stelażem mają dno ażurowe z drutu lub pełne z białej tacki z tworzywa. W wersji z grafitowym stelażem mają kosze z dnem z grafitowej płyty wiórowej z obrzeżem chromowanym. I tu, i tu wysokość półek można regulować i modyfikować. Czym się różnią?

W przypadku Corner Comfort całkowicie wyciągnąć z szafki można obie dwupoziomowe części. Zaś system Corner Front pozwala na pełne wysunięcie na zewnątrz jednego dwupoziomowego kosza (tego do którego przytwierdzony jest front). Druga część systemu podczas otwierania szafki przesuwa się z jej głębi w kierunku frontu.

Tak duży wybór różnych rozwiązań do szafek narożnych pozwala dopasować akcesoria do już posiadanej, lub dopiero planowanej zabudowy, i co ważniejsze – do naszych potrzeb. Dzięki nim uciążliwe i czasochłonne poszukiwania potrzebnych zapasów w narożnikach nie będą już konieczne. Wszystko będziemy mieli w zasięgu ręki w kilka chwil.

www.rejs.eu

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Porady, produkty, technologie

Przydomowy sad – jakie drzewka owocowe zasadzić

2024-12-11

Przydomowy sad to nie tylko estetyczna ozdoba działki, ale również praktyczne rozwiązanie pozwalające… »

Poznaj niezawodny program CAD z bezterminową licencją!

2024-10-17

Oprogramowanie CAD (Computer-Aided Design) to nieodłączny element pracy projektantów, inżynierów… »

Projekty domów 5 pokojowych - MURATOR doradza

2024-07-28

Masz sporą rodzinę, która potrzebuje wiele przestrzeni? A może planujesz urządzenie w domu dodatkowego… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro