Dwa ciekawe teksty opracowane przez specjalistów Agencji Jartom

Publikacje cykliczne

08-01-2009  Autor: Sylwia Rotkiewicz - Łobocka   Źródło: Agencja Jartom   Kategoria: Wiadomości z kraju

Prezentujemy dwa ciekawe teksty opracowane przez specjalistów Agencji Jartom - ''Jartom - dobre wieści z giełdy i z rynku nieruchomości w Nowym Roku!'' oraz ''Budynek 'skrojony na miarę' - realizacja marzeń poszukujących nieruchomości''.

Pierwszy tekst dotyczy pozytywnych wydarzeń gospodarczych z pierwszych dni Nowego 2009 roku. Na pierwszej sesji Giełdy Papierów Wartościowych analitycy odnotowali prawie pięcioprocentowy wzrost indeksu WIG 20.
Ożywienie na rynku akcji daje się odczuć na całym świecie. Ponadtozapowiedź pozytywnych zmian w USA ma również przełożenie na sytuację naszego kraju oraz polskiego rynku nieruchomości komercyjnych:

Jartom - dobre wieści z giełdy i z rynku nieruchomości w Nowym Roku!

Pierwsza w Nowym Roku 2009, sesja Giełdy Papierów Wartościowych przyniosła powiew optymizmu. Analitycy odnotowali prawie pięcioprocentowy wzrost indeksu WIG 20. Ożywienie na rynku akcji daje się odczuć na całym świecie. Pozytywne nastawienie inwestorów ma związek z nadziejami, jakie pokładają oni w polityce Baracka Obamy. Światowa gospodarka, to system naczyń połączonych  i dlatego zapowiedź pozytywnych zmian w USA ma również przełożenie na sytuację naszego kraju oraz polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. – podkreśla Tomasz Branecki, prezes Jartom (www.jartom.pl).

Pozytywny plan Obamy

Odreagowanie wielkich spadków cen akcji z minionego roku należy przypisać antykryzysowemu planowi prezydenta USA. Zakrojona na szeroką skalę akcja przeciwdziałania skutkom kryzysu ekonomicznego będzie wiązała się z cięciami podatkowymi, stworzeniem nowym miejsc pracy i realizacją dużych projektów infrastrukturalnych. Podjęcie tych działań ma doprowadzić do podniesienia PKB oraz przełamania zaklętego kręgu recesji. Zmniejszenie podatków powinno przyczynić się do zwiększenia możliwości konsumpcyjnych Amerykanów, co z kolei wpłynie na poprawę ogólnej sytuacji gospodarczej. Wzrost siły nabywczej społeczeństwa oznacza zwiększenie popytu na towary i usługi, a co za tym idzie poprawę warunków dla rozwoju sektora produkcyjnego, logistycznego oraz branży nieruchomości.

Ożywienie na światowej giełdzie - pomyślne wiatry dla polskiej gospodarki

Nowe inwestycje firm amerykańskich w naszym kraju oraz kontynuacja realizowanych obecnie przedsięwzięć biznesowych stanowią istotny wkład w poprawę funkcjonowania różnych sektorów polskiego rynku, w tym segmentu nieruchomości komercyjnych. Im większy strumień pieniędzy wpływa do firm, tym większe możliwości ich rozwoju, co prawie zawsze pociąga za sobą ożywienie w branży nieruchomości magazynowych oraz produkcyjnych. Rozwijające się przedsiębiorstwa mają bowiem coraz większe potrzeby w zakresie składowania towarów. Poszukują również nowej przestrzeni do prowadzenia działalności produkcyjnej – twierdzi Tomasz Branecki prezes Jartom.

Informacja o Jartom

Agencja Jartom (www.jartom.pl) specjalizuje się w obrocie halami produkcyjnymi i magazynowymi. Firma posiada na bieżąco aktualizowaną bazę ofert hal oraz terenów inwestycyjnych. Dzięki wieloletniej współpracy z największymi światowymi korporacjami Agencja Jartom zdobyła bogatą wiedzę dotyczącą specyfiki europejskiego rynku nieruchomości. Wśród marek rekomendujących Jartom znajdują się takie prestiżowe korporacje, jak: Procter & Gamble, Pepsi Cola General Bottlers, Colgate Palmolive, Soraya, czy Commercial Union.

Agencja JARTOM

*******************************

Drugie opracowanie stara się odpowiedzieć na pytanie klientów: "Gdy nie mogę znaleźć na rynku odpowiedniej nieruchomości to czy lepiej zweryfikować oczekiwania i wybrać jedną z dostępnych ofert, czy też podpisać umowę z deweloperem na wybudowanie obiektu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami?".

Budynek „skrojony na miarę” - realizacja marzeń poszukujących nieruchomości

Osoby nie mogące znaleźć spełniającej ich wymagania nieruchomości prędzej lub później muszą odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy lepiej zweryfikować oczekiwania i wybrać jedną z dostępnych ofert, czy też podpisać umowę z deweloperem na wybudowanie obiektu zgodnego z indywidualnymi wymaganiami?”.

Jeśli na rynku nie ma nieruchomości dopasowanej do potrzeb klienta, to warto zdecydować się budowę obiektu „szytego na miarę” („build to suit”). System ten, w skrócie nazywany BTS umożliwia minimalizację kosztów oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Stwarza również szerokie możliwości w zakresie realizacji wizji architektonicznej przyszłego użytkownika, który może obiekt kupić lub wynająć – radzi Anna Siudzińska z Agencji Jartom.

Czym jest BTS ?

Pierwszym etapem realizacji projektu „build to suit” jest szczegółowa analiza potrzeb oraz możliwości klienta. Kolejny krok, to budowa obiektu, którego wielkość, parametry techniczne, wyposażenie i lokalizacja są spójne z życzeniami przyszłego użytkownika. Rezultatem współpracy inwestora, architekta oraz klienta oraz doświadczonego pośrednika ma być wypracowanie rozwiązania, które będzie umożliwiało racjonalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej, optymalizację procesu produkcji i składowania towarów oraz efektywne wykorzystanie wszystkich rozwiązań technicznych zainstalowanych w hali.      

Anna Siudzińska z Jartom dodaje, że obiekty „szyte na miarę” cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców mających specyficzne wymagania odnośnie powierzchni magazynowej. Często decyzję o posiadaniu hali przemysłowej wybudowanej w systemie „build to suit” podejmują także właściciele firm, którzy po prostu nie chcą dzielić powierzchni magazynowej z innym najemcami, czy też godzić się na ograniczenia stawiane przez ukształtowaną już strukturę budynku.

Pruszków Industrial Project „szyty na miarę”

Idealnym rozwiązaniem zarówno dla jednych, jak i drugich jest położony 20 km od centrum  Warszawy Pruszków Industrial Project. Kompleks magazynowo – produkcyjny zostanie wybudowany w Pruszkowie, przy ul. Przejazdowej. Maksymalna powierzchnia hali wyniesie 7000 mkw., a części biurowej 2000 mkw. Pruszków Industrial Project może być kompleksem magazynowym lub produkcyjnym, przy czym dopuszczalna jest nawet ciężka i uciążliwa działalność wytwórcza. Atrakcyjna lokalizacja nieruchomości oraz sąsiedztwo takich renomowanych firm, jak m.in.: Michelin, Kuehne Nagle, Budimex Dromex, STRABAG, DAEWOO Electronics, Nice, czy Polbruck podnoszą walory użytkowe kompleksu przemysłowego. Obiekt zostanie wyposażony w doki i bramy z poziomu „0”, posadzkę bezpyłową o nośności minimum 5T/mkw. oraz ogrzewanie gazowe. Część działki zostanie przeznaczona na obszerny plac manewrowy i miejsca postojowe dla TIRów. Wszystkie rozwiązanie techniczne zostaną zaprojektowane zgodnie z życzeniami klienta. Otwarta formuła projektu inwestycyjnego umożliwia optymalne dopasowanie do potrzeb klienta. Budowa Pruszków Industrial Project rozpocznie się po podpisaniu umowy z kontrahentem.

Agencją wiodącą kompleksu magazynowo-produkcyjnego jest firma Jartom (www.jartom.pl) - ekspert w zakresie najmu i sprzedaży powierzchni przemysłowych.

System „build to suit” - urzeczywistnienie wizji klienta

Według Jartom projekty BTS systematycznie zyskują na popularności, ponieważ dzięki nim najemcy mogą realizować swoje marzenia o idealnej dla ich potrzeb nieruchomości. Rosnące zainteresowanie systemem „build to suit” wiąże się ze wzrastającymi oczekiwaniami klientów, którzy dużą wagę przykładają do decydowania o kształcie siedziby swej firmy lub zaplecza magazynowego. Zwiększająca się popularność obiektów „szytych na miarę” wynika również po części z przeświadczenia, że w dobie kryzysu bezpieczniej budować dla konkretnego klienta, niż na zasadach spekulacyjnych.

Anna Siudzińska
Tel.:  0-510 208 902
e-mail: asiudzinska@jartom.pl

Agencja Jartom
www.jartom.pl

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com