Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

Archicad - wzorzec projektu od Multibim

Archicad - informacje

2021-11-09  Autor: multibim.pl   Źródło: multibim.pl   Kategoria: Oprogramowanie, komputery

Architekci i projektanci z różnych branż do tworzenia dokumentacji i modeli obiektów wykorzystują oprogramowanie Archicad. Wychodząc naprzeciwko potrzebom użytkowników, firma Multibim będąca oficjalnym dostawcą tego oprogramowania w Polsce stworzyła nowy wzorzec ułatwiający prace projektowe.

Czym jest nowy wzorzec projektu?

Wzorzec projektu, znany również pod nazwą „template”, to uniwersalny szablon będący narzędziem do przyśpieszania pracy projektanta i jej ustrukturyzowania. Czynności powtarzalne zostają zautomatyzowane, dzięki czemu czas powstawania projektu jest krótszy i znacznie łatwiej zachować w nim porządek. Oficjalny dostawca oprogramowania Archicad w Polsce, firma Multibim, na podstawie standardowego wzorca Archicada stworzyła nowy. Jest on znacznie bardziej funkcjonalny, gdyż został udoskonalony i wzbogacony w innowacyjne funkcje. Więcej informacji na temat jego funkcjonalności znaleźć można na stronie: https://multibim.pl/oprogramowanie-bim/archicad/.

Jakie ustawienia obejmuje nowy wzorzec?

Wzorzec projektu Archicad obejmuje usystematyzowanie ustawień warstw i ich kombinacji, ustawienia kondygnacji, przykładowe przekroje i elewacje, a także ustawienia takich atrybutów, jak: materiały budowlane, profile oraz struktury warstwowe. Można w nim ustawić preferencje projektu i usystematyzować ustawienia warstw i ich kombinacji. Użytkownicy znajdą w nim ustawienia pióra, reprezentacji modelu i etapów przebudowy oraz warianty graficzne do różnych celów. Pracę ułatwia domyślne ustawienie narzędzi i wspomagające elementy biblioteczne Multibim, skonfigurowana do różnych celów mapa, a ponadto dodatkowe ustawienia analizy nasłonecznienia. Projektant znajdzie także przykładowe metryczki i szablony arkuszy, teczkę arkuszy z przykładową dokumentacją i zestaw publikacji projektowej.

 

Wykorzystanie wzorca

Każda pracownia projektowa ma inne potrzeby, dlatego nowy, ulepszony wzorzec umożliwia różnorodne ułatwienia. Można go pobrać na stronie: https://panel.multibim.pl, logując się w panelu klienta. Dzięki niemu praca w Archicadzie będzie znacznie łatwiejsza i sprawniejsza. Wzorzec jest przykładem, w jaki sposób zorganizować pracę w programie. Może stanowić podstawę do stworzenia wzorca projektu dla danej pracowni projektowej.

Wzorzec projektu Multibim to doskonały sposób na sprawniejsze projektowanie dla każdej pracowni pracującej w środowisku Archicad.

 

Czytaj także: Kredyt hipoteczny – dlaczego warto skorzystać?

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Oprogramowanie, komputery

ZWCAD 2023 SP2

2022-12-19

ZWCAD 2023 to świetna alternatywa dla innych dostępnych na rynku programów, służących do projektowania… »

Projektowanie może być proste dzięki Archicad 26

2022-08-20

Archicad to jeden z najpopularniejszych programów do projektowania w środowisku openBIM, który… »

Już 3/4 firm wynajmuje programy zamiast je kupować. Jak SaaS zmienia biznes?

2021-02-17

Choć sporo osób miałoby kłopot z rozwinięciem skrótu SaaS, oprogramowanie dostępne w modelu… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro